W dniach 23-25 marca br. w Poznaniu odbyła się konferencja naukowa pt. „Logistyka wokół Nas 2017”. Konferencja zorganizowana została przez studenckie Koło Naukowe Logistyki AElogic działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Gościem honorowym konferencji była dr hab. Sabina Kauf, prof. UO, która wygłosiła wykład inaugurujący pt. „Innowacyjne rozwiązania w logistyce transportu. Początek nowej ery czy marzenia?”. W konferencji wzięła udział również dr inż. Iwona Pisz, opiekun Koła Naukowego LogPoint.

Przedstawicielki Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego zostały zaproszone do udziału w komisji oceniającej prezentacje prac studentów z krajowych kół naukowych. Wizyta w Poznaniu miała na celu zacieśnienie współpracy między Kołem Naukowym oraz Katedrą Logistyki Międzynarodowej działającą na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu kierowaną przez prof. dr hab. Macieja Szymczaka, dziekana tegoż Wydziału a Zakładem Logistyki i Marketingu Wydziału Ekonomicznego UO.