Studencka Ogólnopolska Konferencja Naukowa, na temat: „3Z MIASTA: Zauważ – Zrównoważ – Zagospodaruj”

Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej oraz Studenckie Koło Naukowe Zrównoważonego Rozwoju, działające przy Uniwersytecie Opolskim w ramach kontynuacji idei Konferencji „Chcę być zrównoważony” uprzejmie zapraszają na Studencką Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „3Z MIASTA: Zauważ – Zrównoważ – Zagospodaruj”, która odbędzie dniach 26-28 marca 2014 r. w Studenckim Centrum Kultury w Opolu.

Konferencja ma na celu przybliżenie zagadnień związanych z kierunkiem rozwoju miast. Składają się na nią:
– część teoretyczna (sesje referatowe oraz sesja posterowa),
– część praktyczna (warsztaty terenowe „Audyt Miejski Opola”), podczas której studenci zostaną podzieleni na grupy tematyczne i przeprowadzą badania terenowe.

Gośćmi specjalnymi Konferencji będą prof. dr hab. Janusz Słodczyk, laureat Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych „Academicus” za publikację najlepszego podręcznik akademickiego 2013 r. pt. „Historia planowania i budowy miast” oraz dr Józef Dobija, pracownik dydaktyczny Katedry Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym Politechniki Warszawskiej.

Oprócz wymiany myśli, poglądów i doświadczeń w obszarze nauk urbanistycznych, ekonomicznych, społecznych i przyrodniczych, zależy nam, by Konferencja była okazją do integracji środowiska akademickiego studentów z całej Polski.

Wszystkie niezbędne informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdują się w plikach załączonych do wiadomości.

Zgłoszenia na Konferencję przyjmowane będą do dnia 14 lutego 2014 r.
Termin wniesienia opłaty konferencyjnej mija 28 lutego.

Serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy,
Komitet Organizacyjny Konferencji.