W dniach 17-18 września 2012 roku odbyła się w Chrząstowicach II OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA „Konsumpcja w procesie rozwoju społeczno – ekonomicznego”, organizowana przez Zakład Teorii Ekonomii oraz Zakład Ekonometrii i Metod Ilościowych Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego.

Gościliśmy przedstawicieli ośrodków naukowych m.in. z: Warszawy, Szczecina, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Gdańska, Poznania oraz reprezentantów Urzędu Statystycznego i Narodowego Banku Polskiego.
Konferencja była okazją do zaprezentowania najnowszych wyników badań naukowych z zakresu konsumpcji w ujęciu mikro- i makroekonomiczym. W konferencji uczestniczyli również studenci Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego, którzy zaprezentowali wyniki badań przeprowadzonych w ramach projektu finansowanego przez NBP. Pokłosiem konferencji będą monografie, które pojawią się w 2013 r.

W imieniu organizatorów dziękujemy za udział i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach.

dr Agnieszka Bobrowska