W dniu 13 kwietnia 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej „Okrąglak” w Opolu odbył się Festiwal Kariery skierowany do młodzieży pod hasłem „Z talentem w przyszłość” organizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu i Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Gośćmi festiwalu były osoby, które skutecznie pokierowały swoją karierą, odniosły sukces, mogą być inspiracją dla młodych ludzi szukających dopiero swojej zawodowej drogi.

Wydział Ekonomiczny został również zaproszony do wzięcia w nim udziału. W Festiwalu Kariery studenci z kół naukowych naszego wydziału zapoznawali uczestników tego wydarzenia z możliwościami studiowania, przedstawiali ofertę poszczególnych kierunków i specjalności. Międzyuczelniane Koło Naukowe LogPoint przygotowało warsztaty pozwalające na zdobycie umiejętności w obszarze logistyki- grę piwną, które poprowadziła pani Magdalena Nowik. Studenci Koła Naukowego Rachunkowości uświadamiali młodym osobom, dlaczego warto zostać księgowym. Wskazywali na wyzwania globalnego rynku, związane z rosnącą rolą rachunkowości w zarządzaniu podmiotami gospodarczymi, instytucjami finansowymi oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Przekazywali zainteresowanym informacje dotyczące specjalistycznej wiedzy i kompetencji w jakie wyposażony jest współczesny księgowy. Zapraszali do podjęcia studiów oraz kursów na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego.

Pozostali uczestnicy, którzy promowali kierunki studiów Wydziału Ekonomicznego to studenci Ekonomii specjalność Gospodarka miejska i regionalna. W ramach działań promocyjnych, dla zainteresowanej młodzieży zostały przygotowane mini warsztaty polegające na kreatywnym zagospodarowaniu przestrzeni publicznej Opola.

Serdecznie zapraszamy na inne najbliższe wydarzenia, które przybliżą jak wyglądają studia na Uniwersytecie Opolskim, tj. Giełda Pracy czy Festiwal Nauki.