W dniu 11 kwietnia 2018 r. na naszym wydziale miało miejsce bardzo ważne wydarzenie, tj. “Dzień Logistyka”. Realizacji tego przedsięwzięcia podjęło się Międzyuczelniane Koło Naukowe LogPoint.

Ponad 150 licealistów i uczniów technikum z Opolszczyzny w ramach tego dnia poznawało świat logistyki od tzw. kuchni. Uczestnicy spotkania w ramach “Dnia Logistyka” wzięli udział w wykładach przygotowanych przez członków koła, Inspekcji Tranportu Drogowego oraz firmy Luca Logistic Solutions. Niniejsza inicjatywa stanowi doskonałą okazję dla zarówno szukających drogi rozwoju uczniów szkół średnich, jak i dla studentów, aby posłuchać doświadczonych w branży pracowników firm logistycznych, dowiedzieć się więcej o praktycznych rozwiązaniach w firmach logistycznych i zdobyć interesujące informacje na temat branży Transport – Spedycja – Logistyka. Udział zainteresowanych studentów w certyfikowanych szkoleniach przygotowanych prze Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości stworzył warunki do dalszego rozwoju osobistego.

Opiekunowie Koła Naukowego LogPoint pragną serdecznie podziękować za pomoc w realizacji przedsięwzięcia wszystkim, którzy się przyczynili do jego realizacji, przede wszystkim członkom Koła Naukowego, prowadzącym wykłady i szkolenia oraz darczyńcom.

Pragniemy wyrazić wdzięczność Pani Dziekan prof. zw. dr hab. Stanisławie Sokołowskiej za wsparcie finansowe wydarzenia „Dzień Logistyka” oraz objęcie go patronatem honorowym.